Ostatni produkt
Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 10413

Drzewka owocowe

Nasza oferta|Rośliny sadownicze

Cena:16.00

Szkółka drzewek i krzewów owocowych w Centrum Edukacji Ogrodniczej

W swojej ofercie posiadamy  wiele sadzonek drzew i krzewów owocowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz rozległej wiedzy, możemy zaoferować Państwu odpowiedni gatunek oraz pomóc dopasować odpowiednią sadzonkę do wielkości działki. Jak wszyscy wiemy, owoce z własnych ogrodu smakują najlepiej!

Nasze drzewka i krzewy przeznaczone są do sadzenia jesiennego i wiosennego.

 

Odmiany drzewek owocowych doogrodów przydomowych i na działkę:

Jabłonki:

1.      „Oliwka żółta (Papierówka)” - Odmiana deserowa. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie i owocuje obficie. Pod koniec lipca jej owoce zaczynają być gotowe do zbioru. W Polsce cieszy się dużą popularnością.

 

2.      „Szampion”- czeska jesienna odmiana o dużych i aromatycznych owocach. Cieszy się na rynku polskim dużym zainteresowaniem oraz nadaje się do wszelkich rodzajów upraw: towarowej, przydomowej i amatorskiej, a także ekologicznej.

 

3.      „Melrose” - Odmiana amerykańska, należąca do grupy odmian zimowych, o owocach wyśmienitych w smaku. Dla cierpliwych. Plonuje średnio obficie, często co drugi rok.

 

Morela:

1.      „Somo” - Polska odmiana deserowa i przerobowa, wychodowana w roku 1962. Odmiana charakteryzująca się silnym wzrostem, nie potrzebująca zapylacza- samopłodna. Owocuje bardzo obficie w drugiej połowie sierpnia.

Grusze:

1.       „Faworytka” - zwana również jako grusza 'Klapsa', amerykańska odmiana gruszy. W okres owocowania wchodzi średnio wcześnie (ok. 5 roku po posadzeniu), plonując obficie, zwykle regularnie. Dojrzałość zbiorczą osiąga w drugiej połowie sierpnia.

 

2. "Konferencja" - Odmiana bardzo stara, wyhodowana w 1884 roku, wcześnie i obficie owocująca oraz mało podatna na choroby. Dojrzałość zbiorczą osiąga we wrześniu.

 

Śliwy:

1.      „Renkloda Althana” - znakomita odmiana deserowa i przetwórcza uzyskana w Czechach w połowie XIX w. Wydaje smaczne, słodko-kwaskowate, mięsiste owoce o różowo-fioletowej skórce. Owocuje corocznie i obficie już pod koniec sierpnia.

 

2.      „Cacanska Lepotica” - odmiana jugosłowiańska, deserowa, samopylna o wczesnej porze dojrzewania owoców. Owocuje corocznie i obficie już pod koniec sierpnia.

 

Brzoskwinia:

1.     „Velvet” – Pochodząca z Kanady odmiana deserowa, silnie rosnąca, dojrzewająca w drugiej połowie sierpnia. Plonuje co roku bardzo obficie. Jej owoce nadają się na przetwory.

 

 

 

Zapraszamy serdecznie!