SZKOLNY KONKURS OGRODNICZY „Ogrodnik mój fach”

W planach nauczania wielu przedmiotów, nie tylko zawodowych, wpisana jest tematyka ogrodniczo – ekologiczna. Dlatego też powstała idea przeprowadzenia turnieju wiedzy ogrodniczej. I tak 13 grudnia 2018 roku odbył się finał I edycji szkolnego konkursu „Ogrodnik mój fach”. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy ogrodniczej i składał się z 2 części. Pierwszą z nich był test pisemny dla uczniów klas technicznych i zawodowych, który wyłonił sześć osób do drugiego etapu konkursu. W drugiej części, uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu: sadownictwa, warzywnictwa i roślin ozdobnych, rozpoznawali rośliny po nasionach, owocach. Po zsumowaniu punktów zwycięzcami konkursu zostali:

• Patryk Andrzejewski z klasy III ZSZ – I miejsce,
  • Bartosz Mazur z klasy III TO – II miejsce,
  • Adrian Czuchrowski z klasy III ZSZ – III miejsce.

Po zakończeniu konkursu kolęd i pastorałek, 21 grudnia, zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody – profesjonalne narzędzia do uprawy gleby. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.