KONKURS SPRAWNOŚCIOWY

Każdego roku, w maju – tradycyjnie – jest przeprowadzany w naszej szkole konkurs pt: Ogrodniczy Mistrz Kierownicy. W dniu 15 maja odbyła się już dziewiąta edycja tego konkursu. Do rywalizacji o miano Mistrza Kierownicy przystąpili uczniowie z klas: 1 TK, 1 TO, 2 ZSZ, 3 ZSZ i 3 TK. Uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej konkurencji – zespołom klasowym przyszło zmierzyć się z dwudziestoma zadaniami w formie testu z zakresu mechanizacji, w drugiej – startujący mieli do pokonania tor przeszkód, wykonując jazdę sprzętem ogrodniczym. Zawodnicy wykazali się zdobytą na zajęciach wiedzą i nie dali się zaskoczyć pytaniami z mechanizacji o TUZ i WOM, oleju czy benzynie oraz co należy sprawdzić przed wyjazdem ciągnika z garażu. W części praktycznej wytypowani przez drużyny zawodnicy musieli wykazać się niebywałą sprawnością w jeździe na czas z talerzem „Stewarda”. Ta konkurencja nie należała do łatwych, bowiem każde uchybienie wydłużało całkowity czas, a niekiedy kończyło się niepunktowaną lokatą. Ci, u których umiejętności i wiedza szły w parze, mogli liczyć na sukces. Zdecydowanie najlepiej w tej konkurencji wypadły dziewczęta. Tak więc tegorocznym mistrzem kierownicy została Kamila Kryńska – uczennica klasy 3 ZSZ, wicemistrzynią – Patrycja Szymańska z klasy 1 TO, a drugą wicemistrzynią – Magdalena Rorbach, uczennica klasy 1 TK.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Adam Kania
nauczyciel CEO